Yenilendik! Yeni Turksportal için buraya tıklayın
Toplam Üye:212822
Football Manager Ana Sayfa Üyelik Kaydı
Football Manager 2014 - Turksportal

23 Kasım 2017 Perşembe

E-Posta Adresi
Şifre
 
Football Manager
FM Türkiye Araştırması
Arama

* Turksportal Arama işlemleri Google.com arama altyapısı ile yapılmaktadır.
Football Manager Fan Page
Turksportal Youtube Resmi Kanalı

Genç oyuncu yetiştirme ve Mevkilere gore özellikle

26.03.2004 | 

Inquisitor yazdı

Genç oyuncuları alıp birer yıldız yapmak isteyenlerin yapması gerekenler.


Eğer genç oyuncuları alıp birer yıldız yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler.


1- Öncelikle bir oyuncu bulup onun bir kazma olmadığından emin olun. Oynatacağınız mevkiye ait özelliklerin daha yüksek olduğundan emin olun (mevkilere göre özellikleri aşağıda yazacağım)
-Bunu şöyle yapıyorsunuz, öncelikle kendiniz bakın, iyi adam 15 yaşında bile belli eder kendini, scoutları gönderin (scoutların iyi olduğunu varsayıyorum) size yetenekli desinler.
2- alt yapıya alın ama dikkat edin 20 yaş altı değil 18 yaş altı takımda oynatın
3- Her oyuncunun eksik yanlarına göre antreman yaptırın, ve bu adamın özellikleri oynadığı mevki dışında bir mevkiye uyuyorsa o mevki için antreman yaptırın. Yani mesela adam ortasaha ama markingi, tacklingi, positioningi çok iyi ama crossing creativity ve diğer ortasaha özellikleri düşük. Hemen o oyuncuya DC antremanı yaptırınki defansta daha faydalı olsun. Ama once emin olmanız lazım yoksa ne orda ne de burda oynayamayan bir embesil elde edersiniz.
4- Maçlarını ve gelişme sürecini takip edin, yani adamı alt yapıya atıp orada bırakmayın. Eğer kötü pas atıyorsa ve ya forvetse az gol atıyorsa (bkz 3. madde de yazanı yapın).
5- Çok uzun süre alt yapıda tutmayın, mümkün olduğuca A takıma alıp kesmeden oynatın. Ben 2. sezonunda çıkarıyorum. Bu size belki bir şampiyonluğa maal olur ama ileri de getirisi çok büyük olur.
6- Kendi takımınızdan çıkarmak için uğraşmayın, ben şahsen 14,15 yaşındaki gençleri genelde dışarıdan buluyorum. Ama kendi akademimden yetiştirdiğim bir oyuncu daha sonra dünyanın en iyi forvetlerinden biri oldu.

SON olarak bunları yapmak için en azından "good facilities" antreman sahalarınız ve iyi staff ınız olmalı. İyi olmayan antreman sahalarında oyuncuların gelişmesi oldukça zordur. Scoutlardan fizyoterapistlere ve coach lara kadar stafınızın etkisi de hiç te az değildir.
İlk denediğinizde başarılı olmazsanız şevkiniz kırılmasın. Bir sure sonra işi öğrendiğinizde takımınızdan daha 17 yaşında A milli takıma giden oyuncular olabilir. Oyuncular bunları hocama borçluyum gibi açıklamalar yapar ve sizing de göğsünüz patlayacak gibi olur.

 

Yükleniyor...